O nas

O nas
powrót »

  Firma została założona w roku 1958 przez Wacława Czajczyka w Mogilanach pod Krakowem. Siedzibą i miejscem działalności był budynek piekarni z początku XX wieku. W latach sześćdziesiątych miała miejsce pierwsza rozbudowa i modernizacja.

   W 1982 powstała Spółka Cywilna:  " Wacław i Krzysztof Czajczyk - Piekarnia" .  W latach osiemdziesiątych nastąpiły dalsze zmiany mające na celu unowocześnienie zakładu i przystosowanie budynku do rosnącej produkcji.

   W 1993 do Spółki przystąpił Dariusz Czajczyk.  

Przez cały czas z różnym natężeniem piekarnia poddawana była modernizacjom. W 1999 roku, w związku z wiekiem ze Spółki wystąpił Wacław Czajczyk.

    W sytuacji rosnącej konkurencji oraz w perspektywie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej  postanowiliśmy wybudować piekarnię, która będzie spełniać wymogi unijne. W kwietniu 2001 rozpoczęliśmy budowę nowego obiektu , który został ukończony w 2003 roku. Od tego czasu produkcja została podzielona między mogilańską piekarnię „matkę” oraz nową, krakowską.

    Produkcja pieczywa jest oparta na tradycyjnych recepturach i technologii ,przy użyciu nowoczesnych maszyn i urządzeń. Mając na uwadze rosnące wymagania sanitarne oraz konieczność zapewnienia produkowanym wyrobom wysokiej jakości wdrożyliśmy system HACCP.

    Nasza Firma nie pozostaje obojętna na nowinki asortymentowe i technologiczne, co wiąże się z koniecznością ciągłej modernizacji.

    Piekarnia Czajczyk zawsze przywiązywała dużą wagę do gustów i smaków odbiorców. Staramy się aby klienci naszej piekarni nigdy się nie zawiedli.
    W ponad półwiecznej działalności Firmy Czajczyk kierowaliśmy się tradycyjnym, polskim rzemiosłem piekarskim.

 

              Krzysztof A. Czajczyk